1.aupair agentura v Čechách
facebook
img

Aupair Německo

nemecko

Jazyky:  němčina

  • věk: 18-29 let
  • dívky i chlapci
  • délka pobytu: 2-12 měsíců (chlapci 6-12 měsíců)
  • kapesné od: 260 EUR měsíčně
  • pracovní doba: 30 hodin týdně
  • placená dovolená: 4 týdny (při ročním pobytu)
  • rodiny z celého Německa

V letech 1949 až 1990 bylo Německo rozděleno na dva samostatné státy - Německou spolkovou republiku a Německou demokratickou republiku. Roku 1990 se tyto státy opět spojily. Nyní je Německo jednou z největších a nejbohatších zemí Evropy.

Spolková republika Německo leží ve středu Evropy. Má velmi příznivou geografickou polohu a sousedí s devíti státy. Na severu je omývána Severním a Baltským mořem, celkem jí patří 2390 km pobřeží. Jejím územím procházejí nejdůležitější komunikační osy spojující severní a jižní, západní a východní Evropu. Sjednocené Německo je podle počtu obyvatel po Rusku druhá největší země Evropy. Ekonomicky je ovšem nejsilnější a politický vývoj v Německu má rozhodující vliv na vývoj a integraci celé Evropy. V Německu panuje převážně mírné podnebí.

 

Základní údaje:

Úřední název: Bundesrepublik deutschland (Spolková republika Německo)
Rozloha: 357 042 čtverečních kilometrů
Nejvyšší hora: Zugspitze (2963 m)
Nejdelší řeka: Rýn (1326 km)
Hlavní město: Berlín
Počet obyvatel: 81 900 000
Měna: 1 EUR

Státní zřízení: pluralitní federativní republika s dvoukomorovým parlamentem. Parlamentní systém Německa byl zakotven v ústavě z roku 1949. Šestnáct zemí má rozsáhlou autonomii. Výkonnou moc má kancléř, vůdce nejsilnější politické strany, jmenovaný spolkovým sněmem (Bundestag). Hlavou státu je spolkový prezident. Co se v Německu vyrábí - železo a ocel (Porůří), automobily značky BMV, Volkswagen, Mercedes Benz, elektrické přístroje Bosch, Braun; pivo a víno.